3D Yazıcı-3D Printer-3 Boyutlu Yazıcı-Hızlı Prototip-3D Prototip-3D Model Üretim Merkezi | Cad2Parts 3D Prototip-3D Prototipleme-3D Prototip Üretim Merkezi-DMLS ile 3D Prototip Üretimi | Cad2Parts
3d metal prototip,3d plastik prototip,3d kauçuk prototip,3d mimari prototip,3d alet kalıbı,
 3d yazıcı çıktı,3b yazıcı çıktı,3 boyutlu prototip,3d prototip,3b prototip,3d baskı,3b baskı,3d modelleme

DMLS Teknolojisi ile 3D Prototip Üretimi

Direct Metal Laser Sinterleme(DMLS) toz halindeki metal materyali 3D model çizimi tarafından belirlenen noktaları Yb (iterbiyum) fiber lazerle katmanlar halinde eriterek metal bir yapı oluşturulmasını sağlayan katmanlı 3d prototip üretim yöntemidir.
Günümüzde metal 3d prototip yapımı; başta uçak,uzay ve otomotiv sanayi olmak üzere endüstrinin her alanında birçok farklı metal ve metal alaşımından parça üretebilmesiyle ekonomik, hızlı ve yenilikçi çözümler sunan DMLS yöntemi Almanya menşeli EOS firması tarafından geliştirilmiştir ve NASA'nın uzay araçlarında, Formula1 arabalarında, silah sanayinde, medikal ve benzeri birçok sektörde geleneksel üretim yöntemleriyle üretilmesi imkansız, hafif ancak dayanıklı metal parçaların üretiminde kullanılmaktadır.


DMLS UYGULAMASI

DMLS, odaklanmış olan bir lazer ışınının kullanılması suretiyle çok ince tabakalarda metalin eritilmesi esasına dayanan ilave olanaklar sağlayan bir teknolojidir.DMLS, destekler ve parçalar, kullanılan materyale bağlı olmak üzere, kalınlığı yaklaşık olarak 20 micron'dan 80 micron'akadar, değişen kalınlıklarda 3d prototip üretim yapabilir. Her bir tabaka bir altındaki tabakaya lazer ile eritilme yoluyla (lazer fusing) yapıştırılarak taranır ve böylece yeni bir tabaka oluşur.
Daha sonra alttaki tabakanın üzerine yeni bir tabaka gelir ve diğer tabaka taranır. X ve Y koordinaları itibariyle güçlü bir 400 W Yb-fiber lazer, hassas bir şekilde kontrol edilerek, olağanüstü tolerans sınırlarının elde edilmesine olanak sağlar. Makine, kendisine refakat eden herhangi bir kisi olmaksızın çalistirildiktan sonra, gün boyunca (24 saat) çalisabilmektedir. Makineden çikan parçalar ve ekler, desteğin çıkarılması ve cilalandırmada dahil olmak üzere, bir dizi işlemden geçmektedir. Bu makineden çıkan parçalar % 99,99 oranında yoğun olup, diğer infiltrasyon işlemlerini gerektirmemektedir.


DMLS İLE 3D PROTOTİP ÜRETİMİNİN AVANTAJLARI

DMLS prototip parçalarının hızlı ve doğru üretimi, bugün dünyada giderek daha fazla önem kazanmakta ve kabul görmekte olan bir hızlı imalat metodu haline gelmiştir. Bu metot, amacına yönelik küçük parçaların veya birçok farklı alanda kullanılacak olan nihai ürünlerin, ekonomik bir şekilde üretimi ve testi için son derece uygun bir metottur.Bu yöntemle otomotiv, elektronik, medikal, kalıp, makine vb. gibi endüstrilerde dâhil olmak üzere, bütün endüstrilere yönelik olarak, parçalar üretilebilmektedir.
*Hızlı bir şekilde metal prototip veya az sayıdaki karmasık nihai ürün ihtiyacınızı DMLS ile üretilebilir olması,
*Kalıplarda soğutmanın zor fakat önemli olduğu durumlarda, kalıp çekirdeklerini DMLS ile üretebilir olması, bu da size hem enjeksiyon zamanında % 60'lara varan bir kısaltma, hem de plastik enjeksiyonda parça kalitesini yükseltme imkani saglar.,

3d yazıcı,3b yazıcı,3d printer,3 boyutlu yazıcı,3 boyutlu printer
üç boyutlu yazıcı,3 boyutlu yazıcı satış,3d yazıcı fiyat,3d yazıcı modelleri