3D Yazıcı-3D Printer-3 Boyutlu Yazıcı-Hızlı Prototip-3D Prototip-3D Model Üretim Merkezi | Cad2Parts 3D Prototip-3D Prototipleme-3D Prototip Üretim Merkezi | Cad2Parts3d metal prototip,3d plastik prototip,3d kauçuk prototip,3d mimari prototip,3d alet kalıbı,
 3d yazıcı çıktı,3b yazıcı çıktı,3 boyutlu prototip,3d prototip,3b prototip,3d baskı,3b baskı,3d modelleme

LOM Teknolojisi ile 3D Prototip Üretimi

Laminated object Manufacturing(LOM) LOM 3D Printer, ekonomik bir şekilde, prototip üretimi sağlayan bir 3d printer (yazıcı) sistemidir..


LOM Uygulaması

LOM 3D Printer,LOM 3D Printer; 80g A4 kâgıdını çekerek tabla alanına yapıştırır. Parça kesitini bir karbon bıçak ile kesip, parça dışında kalan alanı da küçük parçalara bölerek bu işlemi, parça bitene kadar devam ettirir. 3d printer kağıtları, birbirine su bazlı bir yapıştırıcı ile yapıştırır. İşlem bittikten sonra parçanın içine gömülü olduğu kağıt blok kırılarak fazla kağıtlardan ayrıştırılır. Sistemin işleyişinden dolayı, içi bos yapıların ve 5 mm'den ince et kalınlığna sahip yapıların üretilmesi mümkün değildir. Kullandığı malzeme A4 kağıdı ve su bazlı yapıştırıcı olduğu için çevre dostu bir teknolojidir. SLS farklı materyal seçenekleriyle de esnek bir kullanım sunar. Kullanılan başlıca materyaller; Polyamid, Cam Katkılı Polyamid (PA-GF), Karbon Alaşımlı Polyamid ve Alüminyum Alaşımlı Polyamiddir.


LOM Uygulamasının Avantajları

* LOM 3D Printer sistemi kağıt kullanımından dolayı en hesaplı sistemlerdir.
* Parçalar kağıt hammaddesi ile üretildigi için kütle modelleme için uygun bir 3d printer sistemidir.
* Parça, sert –tahta model özelliği gösterir. Minimum kalınlık 5 mm olmak zorundadır.
* LOM 3D Printer, görsel model ihtiyaçları, kum kalıp modelleri, fiziksel dayanımın ihtiyaç olmadığı prototip modeller için rahatlıkla kullanılabilir.

3d yazıcı,3b yazıcı,3d printer,3 boyutlu yazıcı,3 boyutlu printer
üç boyutlu yazıcı,3 boyutlu yazıcı satış,3d yazıcı fiyat,3d yazıcı modelleri