3D Yazıcı-3D Printer-3 Boyutlu Yazıcı-Hızlı Prototip-3D Prototip-3D Model Üretim Merkezi | Cad2Parts 3D Prototip-3D Prototipleme-3D Prototip Üretim Merkezi | Cad2Parts3d metal prototip,3d plastik prototip,3d kauçuk prototip,3d mimari prototip,3d alet kalıbı,
 3d yazıcı çıktı,3b yazıcı çıktı,3 boyutlu prototip,3d prototip,3b prototip,3d baskı,3b baskı,3d modelleme

SLS Teknolojisi ile 3D Prototip Üretimi

Lazer Sinterleme Teknolojisi(SLS) toz materyal katmanları üzerinde 3D model çizimi tarafından belirlenen noktaları otomatik bir lazerle birleştirerek (sinterleyerek) hızlı, esnek, dayanıklı ve ekonomik prototip üretimi sağlayan katmanlı üretim sistemidir. Günümüzde hızlı 3D modelleme, enjeksiyon kalıbı çıkarma, endüstriyel tasarımların hayata geçirilmesi, karmaşık geometrilere sahip geleneksel yöntemlerle üretilemeyecek parçaların üretimi için tıp alanından uçak sanayine, otomotivden uzay sanayine endüstrinin her alanında kullanılan,günümüzün en gelişmiş ve ekonomik üretim yöntemlerinden biridir.


SLS Uygulaması

Lazer sinterleme, parçalarin katmanlar halinde dilimlenmis 3D CAD verilerinizi, tabakalar halinde olusturuldugu bir tekniktir. Temel materyal büyüklügü 50 mikrondan olusan tozdan ibaret olup,tabakalari düzgün bir sekilde birbirinin üzerine yayilmaktadir. Depozisyon isleminden sonra bilgisayar tarafindan kontrol edilen bir karbon lazer isini, yüzeyi taramakta ve parçanin kesitine karsilik gelen tozu eriterek birbirine baglamaktadir.
Lazere maruz kalis islemi esnasinda toz sicakligi, erime noktasinin üzerine yükselmekte olup, bitisik olan toz partikülleri de birlikte kaynasmaktadir. Sinterlenerek eritilen tozun üzerine yeni bir toz tabakasi daha serilerek sinterleme islemi parçalarinizin üretimi bitene kadar devam eder. Insa sirasinda sinterlenmemis toz daha sonra parçalarla birlikte makineden çikarilir.Iste bu isleme sinterleme adi verilmektedir. Plastik Katki Imalati olarak da adlandirilan 3D yazici sistemi, lazer kullanarak,hem prototipleme hem de üretim için uygun parçalar üretebilmektedir. Bu sistemle test amaçli prototip,tasarim onayi için üretilen tek seferlik parçalarin yani sira,gerçek çalisma ortamlarinda kullanilabilir nihai parçalar da üretebilmektedir.


SLS Uygulamasının Avantajaları

SLS farkli materyal seçenekleriyle de esnek bir kullanim sunar. Kullanilan baslica materyaller;Polyamid, Cam Katkili Polyamid (PA-GF), Karbon Alsimli Polyamid ve Alüminyum Alasimli Polyamiddir.Seri üretim asamasina geçmeden, bu sistem sayesinde daha az zaman ve maliyetle tasarim sorunlarini tespit edebilirsiniz. Baska bir ifadeyle üretim sorunlarini en basindan fark edebilir ve gerekeli degisiklikleri yapabilirsiniz.Bu sistemin en büyük avantajlarindan biri, üretim sirasinda sinterlenmemis tozu üretilen parçalar için destek malzemesi olarak kullanmasidir. Parçalari toz içerisinde desteksiz üretebilmesi ve tek seferde üst üste birden çok farkli parçayi ayni anda üretebilmesi maliyetleri düsürür. Bu sitemin bir diger avantaji da hali-hazir çalisir parçalar (mentese, eklemli mil,piston gövdesi ve pistonlar gibi) üretebilmenize olanak saglar. Bu parçalari montaj yapmadan direk kullanabilirsiniz.Ayrica kullanilmis ama sinterlenmemis tozu, belirli bir oranda yeni kullanilmamis toz ile karistirarak tekrar kullanabilirsiniz.Bu yönüyle de atik malzeme olmamasi nedeniyle Lazer Sinterleme çevreci ve ekonomik bir sistemdir.Lazer Sinterleme, birçok farkli sektörde kullanilmaktadir. Havacilik, Otomotiv, Savunma, Saglik, Mimari,Tüketim ve Lüks Ürün Tasarimi vb. gibi çok çesitli alanlarda birçok firma tarafindan kullanilmaktadir.
Test numuneleri, deneme ürünleri, tasarim onayi, medikal tarama modelleri, proje sunumlari, mimari sunumlar,fikir alisverisi, yedek parça ihtiyaci ya da özellestirilmis ürün üretimi gibi kritik ve gündelik birbirinden farkli birçok ihtiyaca yönelik; hizli, ekonomik ve esnek bir çözüm sunmasi da bu sistemin dünya genelinde tercih edilmesinin baslica nedenidir.


SLS Uygulamasının Getirdiği Çözümler

Lazer sinterleme, asagida maddeler halinde belirtilen hususlara yönelik olarak,farkli sektörlere ideal bir çözüm olusturmaktadir;
* Mekanik özellikleri enjeksiyonla kaliplanmis PA12 parçalarina benzer olan, tam fonksiyonel prototipler üretilebilmesi
* Enjeksiyon kaliplama modeline alternatif olarak, uygun maliyetli kisa seri parçalarin üretimine olanak vermesi
*Genis ve fonksiyonel parçalarin üretiminin bir defada mümkün olabilmesi, Çogunlukla bir kez yapilan veya çok küçük miktarlarda yapilan emsalsiz,kompleks ve kisilerin istedikleri özellikler dogrultusunda tasarlanmis,kisisel ihtiyaçlar dogrultusunda gerçeklestirilen bir üretim modeline imkan saglamasidir.Lazer sinterlemeyi seçmenin bazi iyi nedenleri, asagidaki gibidir:
* Hizli olmasi,
* Ekonomik olmasi,
* Dayanikli ve fonksiyonel parçalar sunmasi,
* Büyük ve kompleks (karisik-zorlu) parçalar üretebilmesi,
* Düsük adetli üretim projelerinin, dogrudan üretilmesi,
* Tasarim özgürlügü saglamasi, (herhangi bir destek yapisina ihtiyaç duyulmamasi),
* Genis bir yelpazede yüzey özellikleri sunmasi,
* Ürünlerini, su ve hava geçirmez bir sekilde üretilebilmesi.
3d yazıcı,3b yazıcı,3d printer,3 boyutlu yazıcı,3 boyutlu printer
üç boyutlu yazıcı,3 boyutlu yazıcı satış,3d yazıcı fiyat,3d yazıcı modelleri